HARDWiRED Szalonna Álcázó Központ, játékok, PC, Wii, PlayStation, PS2, X360, PS3, Playstation 3
Kultúra \\ Moziguru HQ \\ Ki, milyen filmet látott a héten? \\ Új hozzászólás
Bejelentkezés
(Még nem vagy HW fórum tag? Regisztráld magad!

Felhasználónév

Jelszó
Válasz az eredeti szöveg beidézésével
tiggi
Komment

Grifter
Grifter http://goo.gl/9kV3II

Ha kellően következetesek a mozik, akkor letekersz és megnézed hol van kicsi ER tag.
feketeninja A birodalmi fővárosban ahogy nézem, a Pólus vetít angolul és szerintem felirat nélkül... De ez utóbbi nem biztos.
http://polusmozi.hu/
KMZ Kálvária

Elég ütős dráma egy ír kisváros papjának enyhén szólva tömény hetéről, ahogy végigjárja a közösség (sztereotip, de nagyon is élő) karaktereit, van itt nihilista arisztokrata, kiégett doki, ribancoskodó feleség, őrült hentes...
Mindegyik karakter szuper monológokat/aranyköpéseket kapott, tökéletesen illik az társadalomban játszott szerepére (ez a szerep-fogalom sokszor visszajön a film alatt)

Brendan Gleeson tökéletes a kiégett, enyhén megtört pap szerepében és meglepő hogy mennyi ismerős arc játszott még a filmben, pl.:
Kisujj a GoT-ból, Roy az IT Crowdból, Bernard a Black Booksból, üdítő volt nézni őket más bőrbe bújva (kb. csak a fent felsorolt cuccokban láttam őket)

Habár egy kis réteg fekete humorral is meg van öntve, azért a veleje megmarad darkos, ír drámának. Ajánlott!
SBKMozes DotPotA

@rune: az nekem kicsit kiesik, de azért köszi:) bár már átkutattam a moziműsorokat, lehet elsiklottam fölötte: valaki tud angol vetítésről a székesfővárosban?
Grifter
Cézár 2
? (Nem áll össze)
rune Debrecenben az Apolló moziban pl, vasárnaponként egy előadás.
SBKMozes hol adják angolul?
rune Cézár 2

Vasárnap este próbáltuk megnézni angolul, de áramszünet miatt ez nem jött össze (biztos a cinema city szabotált). Így hétfő este lett belőle magyar hanggal.

Kurva meleg volt, és párásodott a 3d szemcsi, amit egy párszor le kellett vennem, emellett még sötét is volt a kép, a 3d nem sok helyen volt alkalmazva, de amikor igen, akkor nem volt tolakodó.

Összességében marha jó volt. Várom a folytatást.
Nálam megidézte a 90-es évek akciófilmjeinek a varázsát.
Czar Few Good G-Men... (Half-Life 2 machinima)

http://www.youtube.com/watch?v=GUPyjMLnRDQ
Dante Pl. Nicholson végső monológjánál éreztem a leghatározottabban, hogy angolul durvább lehetett volna! De majd youtube-ról levadászom alkalomadtán :)
Grifter Emlékeim szerint a szinkronja (legalábbis az első, amivel én láttam) kifejezetten jó - talán csak Jack Nicholson határeset, Tom (itt még*) és Demi (soha) nem az a szint, aminél bárki bármiről lemaradna, sőt ;)

*A Magnólia környékén már teljesen más szint.
Dante A few good men

Fura, de ez valahogy kimaradt eddig... Ennek ellenére nagyon tetszett, jól sikerült bírósági dráma! De az ziher, hogy eredeti nyelven nagyobbat ütött volna.
Nightcrawler How to train your dragon 2

Ez jobb volt, mint az első rész. Hidegrázásos részekkel. Idén ez a legjobb!

Percy Jackson 2 (nem tudom az alcímét)

Hát ez valami borzalmas volt... Nem is értem az egészet...
Grifter All is Lost

Nem igazán tudom mit kéne írnom, de mindenképpen szerettem volna megnevezni, mert - nem tudom :)
Én nem igazán izgulok a hasonló dolgokra, de itt kicsit sem éreztem úgy, hogy bármilyen módon zavarna. Szóval részemről: fura, de jó. (Mondjuk nekem Robert Redforddal bármit el lehet adni.)
+
http://geekz.444.hu/2014/04/30/minden-odavan/
szodibacsi
Sabotage

a figyelmeztetések ellenére megnéztem, és sajnos be kell lássam, tényleg nem egy jó film. nagyon amatőr érzete volt. egy közepes tv film.
Ráadásul az a David Ayer rendezte, akinek a nevéhez fűződik az End of Watch, a Harsh Times és a Training Day is (egytől egyig remek filmek). Így különösképpen elszomorító, hogy mennyire közepes volt a Sabotage.
Nekem végig az volt az érzésem, ha nem sztárok, hanem kevésbé ismert arcok szerepeltek volna benne, akkor sokkal jobb lett volna. Svarci teljesítménye különösen gyenge volt - annak ellenére hogy egyrészt nagy rajongója vagyok a 80-as, 90-es évekbeli filmjeinek, másrészt meg hogy nem sokat várok tőle színészi alakítás terén :)
Foltimor Need for Speed

Lehet inkább a Halálos iramban szériát kellett volna elkezdeni. :) Gyönyörű autók...... és ennyi a pozitívum.
Grifter Bár pöttyedt túlzó, de nem vitatom, az a szükséges rossz volt, hogy összeálljon egy ilyen tömény és zseniális társadalom (és még annál is több) kritika.

A másodikban az emberek már szinte csak statiszták, pár szükséges kör lefutásán kívül. (Szépen festi le, hogyan mozdul el a szép lassan a 'hangsúly')
RE@L Transcendence

Borzalmas... S még nincs vége...
Basil Az előző film emberekkel foglalkozó fele nettó szemét - emiatt nálam összesen csak egy erős közepes - ezen a területen csak sikerült javítani (jobb rendező, jobb cast)?
Grifter Majd el felejtettem: Főleg a vége miatt bánom az IMAX-et, a tornyos része tuti odavágott - Jodának.
Grifter Dawn of the Planet of the Apes

Nem kívántam kivárni, lesz-e végül csoda - elmentem nosztalgiázni a Corvin nagytermébe(2D).

Összességében jó volt, de nálam nem ért fel az első rész igazán mély mondanivalójához - de talán még a közelébe se.
A hibák nagy részét könnyű átlépni, de közel sem áll össze annyira szép egésszé.
(Caesar befejező gondolatáért viszont jár a plusz pont.)
Gaborka DOTPOTA

Ez zseniálisan jó volt. Mind a megvalósítás, mind az alakítások, mind az emocionális faktor tekintetében. Kiváló nyári mozi. A tracking shotok egy az egyben a Cloverfieldet hozták vissza. Talán az akciók voltak kicsit súlytalanok.

@KMZ:
elegánsan elsiklottak afelett hogy mégis hogy idomítottak lovakat:)

a lovakat nem kellett idomítani, az előző részekben voltak lovasrendőrök, azokhoz a lovakhoz még kerítettek párat és kész. a lovat bármilyen dominánsabb faj megülheti.
Caesarnak lehetett volna egy kis extra felszerelése, ha már vezér

lehetett volna, de a majmok 10 éven keresztül nem harcoltak, így ilyesmire nem is gondoltak szvsz
érdekes, hogy a tanár-orángután egy kurva szót nem szólt az egész film alatt, pedig elvileg ő az agy a törzsben :)

Ha megfigyelted, csak a génkezelt majmok (Ceasar, Koba, Blue Eyes) tudtak beszélni, a "plebs" majmok nem. Alapvetően nincs is a beszédhez szükséges hangképző szervük, tehát ez így van rendjén. A beszélő majmoknál meg betudjuk a szer hatásainak.
nettó faszság hogy gépfegyvert használnak, főleg a "plebs" majmok, de megbocsátom neki

Egy gombot kell megnyomni rajta. Egyes országokban 8-10 éves gyerekek is tudják használni, pedig az értelmi szintjük nem éri el a filmbeli majmokét.
Dante Rio2

45 perce megy, de eddig negyvenszer kerültem közel a harakirihez. Ez eszméletlenül unalmas, csapongó és darabos.
Jodakapista Boyhood
Ez egy nagyon kulonleges film. Nem csak azert mert 12 evig forgattak hanem azert is mert nagyjabol nem szol semmirol. Arrol viszont zsenialisan. A film ugy kezdodik hogy a foszereplo kissrac 6 eves a vegen pedig 18. Ezidoalatt felno. Ennyi. :D Kb mintha egy csaladi videokazi valogatott felvetelekkel menne vegig. Nincs szuperhos nincs buncselekmeny nincs semmi. Karakterek jonnek mennek, az elet csak ugy zajlik teljesen termeszetesen. Nehezen elhiheto hogy mindez lebilincselo tud lenni majd 3 oran keresztul de tenyleg az. Az elejen kicsit nosztalgikus emlekek tornek elo (mikor meg az osztott kepernyos halo multi volt a meno... :D) aztan jonnek a "haha, ezeket mi is csinaltuk" dolgok, meg a tipikus kinos pillanatok amiket kb minden tini megel egyszer. Jol esett nezni. Ethan Hawk amugy vegig zsenialis ahogy a vasznon van, de a foszereplo srac is jo volt nagyon.

HARDWiRED™

Szalonna álcázó központ

- 1997-2014 © Minden Jog Fenntartva!

Video és számítógépes játék centrum -

PC Xbox 360 PS3 Wii Playstation 2 PS2 Mozi Trailer 3D Képek

Médiaajánlat/Hirdetési Árak | Impresszum