HARDWiRED Szalonna Álcázó Központ, játékok, PC, Wii, PlayStation, PS2, X360, PS3, Playstation 3
Játékaddikt empórium \\ Játékhangulat \\ Arcania A Gothic Tale & Piranha Bytes RISEN \\ Új hozzászólás
Bejelentkezés
(Még nem vagy HW fórum tag? Regisztráld magad!

Felhasználónév

Jelszó
Válasz erre
Zoo
gy 6.5-ös IGN kritikánál jobbat nem is kívánhat az ember. Náluk afelett a kazuár cuccok vannak általában. :D

Például ugyanattól az kritikustól a Risen:
http://pc.ign.com/articles/103/1033646p3.html

Amúgy az eddigi játékok alapján nem tűnik élből hülyeségnek nekem, amiket a pontszámok mellé ír, de az egészet még nem olvastam el. És talán nem is fogom, mert egyébként egyezik a véleményem az IGN-ről a tiéddel, nem képviselnek túl magas színvonalat.

Sajnos az értelmesebb kritikusok véleménye alapján az eddigi legjobban legegyszerűsített játékmenetet kapjuk, és ráadásul rövid is. Nekem tetszett, amit láttam belőle, de az csak az első 4-5 óra volt, meglátjuk, 30 óra után milyen lesz az érzés...

Erre semmi szükség, rég' ledumáltatok már az előrendelésről :) Azért remélem, hogy jól fog esni később, olcsón.
Komment

Lord_Soth Na kérem szépen, megtörtént a csoda. Nemhogy a Collector's, de egyenesen a Shadow Lord Edition lesz kapható itthon, ami elméletileg Amazon.de exkluzív(!?), de a magyar importőrök előtt nincs akadály! :D Az árat 30 rugóra lőtte be a CDG, de még csak tippelnek (ebben az esetben 5-tel kevesebb, mintha valaki kintről rendelné).
Lord_Soth Oroszoktól beszerezhető a Steames változat $24-ért, akit érdekel (kábé feleannyi, mint boltból véve).
Lord_Soth Gépigény

Minimum:

- CPU: Dualcore @ 2,4 GHz
- RAM: 2 GB
- VGA: Geforce 9600 GT vagy Radeon HD 3850
- VRAM: 512 MB
- HDD: 8 GB

Ajánlott:

- CPU: Core i5 @ 2,5 GHz vagy AMD Phenom II x4 940 @ 3,0 GHz
- RAM: 4 GB
- VGA: Geforce GTX 470 vagy Radeon HD 5850
- VRAM: 512 MB
- HDD: 8 GB
NightBagoly Ja, nem az ára vagy az elérhetősége kapcsán, hanem - és elsősorban - amiatt, hogy a második részt sem játszottam végig, sőt.
Lord_Soth CDG szerint a sima collectorsra van esély nálunk is.
NightBagoly Mondjuk nekem steam-es lesz, és valószínűleg nem a megjelenéskor, de azért még 35.000-ért is korrektnek tűnik az a Shadow Lord! :D
Lord_Soth Csak érdekességképpen, Magyarországra rendelve a Shadow Lord Edition ára 114,22 Euróra kúszik fel, ami 35k Ft. Nóórmális?
Lord_Soth 3 változatban lesz kapható a játék (külföldön, nálunk csak az első).

Risen 3: Titan Lords First Edition

Platform: PC, Xbox 360, PS3
Ár: 49,99 Euro

- A játék DVD-n
- 3 DLC
- DRM-mentesség (PC-n)
- Kézikönyv

Risen 3: Titan Lords Collector's Edition

Platform: PC
Ár: 69,99 Euro

- A játék DVD-n (Steelbook)
- Soundtrack CD
- 3 DLC
- Színes kézikönyv
- Risen Univerzum Almanach (keményborítós)
- Képeslapok
- Kétoldalas poszter
- Világtérkép (szövet)
- Céglogók nélküli dizájnos doboz
- DRM-mentesség

Risen 3: Titan Lords Shadow Lord Edition

Csak az Amazon.de-n kapható, számozott
Platform: PC
Ár: 99,99 Euro

- A játék DVD-n (Steelbook)
- Soundtrack CD
- 3 DLC
- Színes kézikönyv
- Risen Univerzum Almanach (keményborítós)
- Képeslapok
- Kétoldalas poszter
- Világtérkép (szövet)
- Céglogók nélküli dizájnos doboz
- DRM-mentesség
- Gnóm papírmakett
- Shadow Lord szobor (kézzel festett, 19 cm magas)
- Fém medál
- Risen 1 és 2 játékok DVD-n, DRM mentesen
- Risen 1 és 2 soundtrack (CD) Art-Digi-Packban
- Számozott oklevél/tanúsítvány
- DRM-mentesség
Sterner Regnix Ezt a Gothic 3 útmutatót ismeritek?

http://elusivecreator.files.wordpress.com/2012/07/gothic3_definit ivewalkthrough_20120716.pdf

Úgy indul, hogy Level 1-en megszerzi a Fast Learninget, Level 6-on pedig már megvan az összes (30) teleportkő, valamint az életerő- és manaregeneráció. o.O
Damoqles Ez az ember mit szív, és miért nem osztja meg a világgal?

Azok az araszoló árnyékok már megint...!
Sterner Regnix Kristálytiszta gameplay videó Gronkh mestertől

https://www.youtube.com/watch?v=DU_Xjgru_pY
Zoo
A folytatásoknál már figyelembe vették a konzolok limitációit, ezért lett szétszabdalva a terület szigetekre.

Valaki elmesélhetné nekem, hogy Assassins's Creed, inFamous, Red Dead Redemption vagy GTA hogyan is lehetséges konzolokon. Ennyire nem nagy a Risen. Persze az említettek nem futnak túl jól PS3-on, az RDR a 20-23 fps mellett még csak jól sem néz ki, pedig nincs benne egy GTA-t idéző forgalom.

Lehet, hogy a PB más iskolát követ valami technikai megoldásnál, de ez így összességében béna kifogásnak tűnik. Inkább a csapat limitációinak van ehhez köze.

A lista alább jól hangzik, de az úszás és mászás visszatérésén kívül csak pár apróság van, amúgy a szokásos ígéretek. Persze várom.
Sterner Regnix A Piranha Bytesnál csak a PC verziót csinálják, a konzolos konverziót a francia Wizarbox készíti. Az első Risen azért lett olyan kutyaütő Xbox 360-on, mert a fejlesztés közepén támadt a Deep Silvernek az a zseniális ötlete, hogy akkor konzolra is adják ki, mikorra már az összefüggő terület nagy része készen volt. Ami ugye egy átlag PC-nek nem okoz gondot, de a Wizarboxnál körülbelül besz@rtak, amikor meglátták, mit kéne belepréselni a fél megába. A PS3 verziót nem is vállalták el.

A folytatásoknál már figyelembe vették a konzolok limitációit, ezért lett szétszabdalva a terület szigetekre. Bár a Risen 2-nél még így is rezgett a léc, de a portok sokkal jobban sikerültek, mint az elődnél. Nagy kár, hogy a harmadik résznél nem csupán az X1 és PS4 platformokat célozták meg, hanem a régi ócskavasakat is, így ismét méretes kompromisszumokat kellett kötniük.

Nagyon jó lenne, ha a Risen 3 végén búcsút intenének a Deep Silvernek, aminek a befolyása ordít néhány húzásukból (pl. a Doberlec nicknevű pattanásos DS csóka nagy Steam buzi volt, valószínűleg ezért jött ki csak arra a cucc, de miután lelépett, egyből észhez tértek). Egy CD Projektnek jobban örülnék. :D
NightBagoly Az igénytelen portolás nem hardware-függő, vagy legalábbis szerintem az első Risen bolhafingnyi betűit sem annak köszönhette Xbox 360-on, hogy "nehéz volt rá programozni" - egyszerűen nem volt prioritás a PB-nél, a Deep Silver erőltette. Emlékszem a kettőnél már ment a rizsa, hogy minőségellenőriz a PB a port felett - ez annyit jelentett, hogy nem havonta rugdosták át szegény Hansot az indiai bedolgozóhoz, hanem kéthetente, ivott egy kávét, bólogatott-hümmögött, majd hazamenekült. :D

Jó ötlet lenne megtolni kicsit nextgenen (PB érdeke is lenne, hogy a játékaik ne csak német nyelvterületen, és ne csak PC-n legyenek rentábilisek), de amekkora púp a hátukon az egész Deep Silver-es kötelezettség, szerintem pont telibeszarják sajnos a konzolportot.
swoder Mégha sokunkat közvetlenül nem is érint, a Piranha Bytes terjeszkedése mindig üdvözölendő. Jobban időzíteni pedig aligha lehetne, tekintve, hogy még nem csak RPG-k terén, hanem úgy alapjában véve is szegényes a jelenlegi generáció felhozatala.

Az előzetes infók bíztatóak, de a [konzolos verzió] sikerét a portok milyensége fogja leginkább meghatározni, ami a PC-hez közeli architektúra fényében remélhetőleg nem lesz olyan botrányos, mint a korábbi két játéké.
psishock wow, ez azért eléggé odaverne ha tartják magukat hozzá.
Sterner Regnix Bár ez itt senkit(?) nem érdekel talán, de PS4-re és X1-re is kijön.
Sterner Regnix Piranha főhadiszállás

https://www.google.com/maps/@51.445695,7.029414,3a,90y,22.46h,83. 74t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMl9_00woL3CgODG8-Op6gQ!2e0

Hát elég lepukkant. Vajon mi lehet kitakarva? :D
Damoqles
Verdict: Risen 3 = Gothic 1 reloaded
Ismerik a varázsigét.
Mit nem adnék érte, hogy ilyen is legyen!
Sterner Regnix GDC infók, nem fordítom le, az angolt mindenki megérti:

- last game of the Risen series
- complete freedom: go where you want from the beginning
- setting: the gods are gone, titans fight each other, the humans try to survive
- new hero
- 3 guilds: Mages, Watchers, Pirates
- story:
hero has lost his soul in a fight with a shadow lord and tries to get it back to avoid getting a henchman of the underworld, the hero seeks help from the mages, the mages try to fight the titans by building a reactor with crystals, the gnomes help mining the crystals

- combat system: blocking, counter-attacks and evade moves are possible
- blocking/dogging doesn't always work
- you have to learn fighting strategies for different enemies, build up skills, equip yourself
- best things from Risen & Gothic series
- nonlinear story and exploring, much freedom -> seek your own adventure
- more world interactivity than in earlier games
- swimming and climbing is back
- no monster scaling -> exploring is dangerous
- different climate zones/landscapes
- many interesting/hidden locations to find
- many weapons, items to find
- lure animals to enemies
- adventure with companions
- multiple paths/solutions to solve quests
- quests to reach locked/blocked areas
- the hero can do some mining

Verdict: Risen 3 = Gothic 1 reloaded
Damoqles Nem írom le, azt akarom, hogy minden kíváncsi fáncsi vegye meg és támogassa a fejlesztőket!

Viccet (nem is!) félretéve: a Souls-széria harcrendszere a lassabb, taktikus, módszeres harcot részesíti előnyben, amiben a játékos jártasságszintje fontosabb a karakterénél. Jól kell időzíteni az animációk elindítását, a hárítást, a hátbatámadást, mindig figyelni kell a Stamina-méterre, meg kell tanulni a különböző ellenfelek különböző támadásai előli félregurulások ritmusát stb. Intuitívan megy a dolog egy idő után, elsőre azonban letaglózó lehet.

Lehet mondani, hogy csaták ügyében a Gothic 1-2 is ebbe az iskolába tartozott, csak épp alsó tagozatos volt.

Tudom, hogy kívülről nézve sokaknak egyszerű hack'n'slash akciójátéknak tűnik a DaS, de sok sikert a vakon vagdalkozóknak az első félórán való túlhaladáshoz. :)

Írtam már a múltban, hogy szívem szerint egy Souls-harcrendszerrel szerelt következő Gothic- vagy Risen-játékot látnék a legszívesebben, de igazából nem tudom, igényli-e a Piranháék játéka az ilyen mikroszkopikus fókuszt erre az aspektusra. Csak ne legyen ostoba klikkorgia, mint pl. a G3 volt, az már elég lesz. Egyelőre. :)
Sterner Regnix Új képek

http://www.pcgames.de/Risen-3-Titan-Lords-PC-257176/News/Risen-3- Hands-on-Vorschau-Stundenlang-gespielt-1117417/galerie/2182859/

A mellékelt cikkben írtak alapján a harc sokkal jobb lett (bár a Dark Souls 2 szintjét nem éri el, ami nem tudom, milyen, esetleg Damoqles röviden leírhatná), a grafika némileg javult, a nehézség viszont nem nőtt. :/
Sterner Regnix Jövő héttől várható, kint lesznek a kölni GDC-n, publikusan játszható verzióval.
Damoqles Kérek egy játékmenet-videót, vagy négyet.
Sterner Regnix Köszi! :) Hotlinking rulez.

HARDWiRED™

Szalonna álcázó központ

- 1997-2014 © Minden Jog Fenntartva!

Video és számítógépes játék centrum -

PC Xbox 360 PS3 Wii Playstation 2 PS2 Mozi Trailer 3D Képek

Médiaajánlat/Hirdetési Árak | Impresszum