HARDWiRED Szalonna Álcázó Központ, játékok, PC, Wii, PlayStation, PS2, X360, PS3, Playstation 3
Játékaddikt empórium \\ Játékhangulat \\ X-COM \\ Új hozzászólás
Bejelentkezés
(Még nem vagy HW fórum tag? Regisztráld magad!

Felhasználónév

Jelszó
Válasz erre
Dohi kiprobaltam mar regebben :)
Komment

Véraláfutás no :D insane szintre még nem csavartam a potmétert
Kecske 4 man challange-et megcsinálta már vki? esetleg iron manben? :P
Véraláfutás A modderek nem tudták eddig megoldani új pályák berakását (editor is kéne hozzá). Ami van pack az csak a spec misszó mapokat teszi elérhetővé más missziók számára.

Egyébként a pálya randomizálás néhány egyszerű szabállyal simán megoldható lett volna ennél a játéknál.
Vajk Mint ahogy az a pálya sem egy általad is addig (egészében) látott (része a bázisnak, így egy másik helyet is kitalálhattak volna, akár a bázis külső, felszíni részénél.
Véraláfutás Nálam kettő volt eddig, ugyanaz random dög kiosztásokkal. A második szopós volt :D
(Mondjuk miért változna a saját bázis?)
Vajk Magyarán végigjátszhatod többször ugyanazt a pályát a saját bázis esetén, vagy csináltak másikat?
Véraláfutás A Long Warban többszőr is betámadnak a kis genyák :D
Ami még nagyon bejön, hogy az elveszített ország visszahódítható, ha az ottani bázisukat leveri az ember :)
Sunyi
(amúgy is vicces, hogy mire nem volt idejük a készítőknek, amikor ráközelítesz a bázisod építményeire és ott vannak az emberkék, aki sérült az ágyban fekszik, néha meglátogatják a többiek, stb., elég beteg :DD)
Nebassz! =D

Qrva jó!

Én azt is sajnálom, hogy csak egyszer támadják meg a bázisunkat és előtte nem is ad lehetőséget átcuccolni az embereket, hanem bedobja őket úgy, ahogy éppen voltak.

Pedig szerettem régen direkt úgy kialakítani a bázisomat, hogy minél könnyebb legyen védeni, ha támadják. Lelőni védelemmel nem buli, mert sokba kerül kiépíteni azt a két PWT tornyot, meg opcionálisan a gravity shieldet és nem hoz vissza semmit. Viszont legyakni őket odahaza, az sok-sok fegyver és hulla. =D
Kecske sose figyeltem az acsikat, de ez a Pain in the Neck ez.. most meglepett kicsit :DDDD

(amúgy is vicces, hogy mire nem volt idejük a készítőknek, amikor ráközelítesz a bázisod építményeire és ott vannak az emberkék, aki sérült az ágyban fekszik, néha meglátogatják a többiek, stb., elég beteg :DD)
Kecske várj, kitalálom. csak nem...
bagoly az? ;DDD
Sunyi Lol!

Mondom kipróbálom a multit, ha már úgyis leteszem a lantot egy időre.
Az első játékost úgy vertem el, hogy összesen egy drone-omat tudta lelőni, azt is egy mákos overwatchal. Lehet, hogy kicsit maradok még multizni. =D
Roodie Jelentem, szépen haladnak, egy a 14. patch után már van olyan ember, akinél nem szaggat az ostrom!
Véraláfutás Én vágom, hogy nem mindig lehet tökéletes a megjelenés, pláne ha a kiadó határidőbetonozó, de a Sogun nem volt ilyen problémás és engine szinten nem tudom mit robbantottak szét a Rome miatt, de alapvető (nem felszines) hibáktól hemzsegett a várva várt folytatás, mintha az alpha teszt ignorálva lett volna, (vagy át lett ugorva).
Zoo Azért volt egy pár patchvárós darab abban a szériában korábban is. Az első Medievalben 50 óra után ment levesbe egy kampányom miatta, ez Empire-nál pedig itt is ment a rinya rendesen.

Amúgy állítólag most már okés a Rome II, de én is le vagyok maradva velük egy ideje. Bezzeg a régi Rome most is telepítve van :)
Véraláfutás A Rome 2 nem tudom hogy áll patch ügyileg, de a megjelenéskor és még utána is elég kaka volt az AI, meg persze bugtenger, ami nem pedesztrinált attól a cégtől a korábbi programjaik alapján.
Sunyi Na most jutottam az utolsó pályához.

A longwar mod biztos kimarad egy jó fél évre. Még annyi játékot kellene játszanom olyan kevés idő alatt.

Minden TW-t rongyosra játszottam. Az imperialt TW-t csak egy hadjáratát nyomtam le, mire megjelent a Napoleon TW. Azt félig, mire megjelent a Shogun. Azt meg fel sem raktam, de már kint van egy jó ideje a Rome2...

Egyébként poén a Mec mégis. Nem a gránát miatt. Azt 3-ból csak 1-nek adtam fedezék bontásra. Hanem a lángszóró és a melee, illetve a 6-t területre heal miatt és a 5 területre + gépek lekapcsol ability miatt.

Az egyik csatában bespottoltam a sniper fürkészével egy csapat elit mutont egy bolt falánál. A Mecemmel odabattyogtam a fal mellett és 1 ütéssel megöltem falon keresztül azt, amelyok ott állt és így bontottam utat a másik Mec lángszórójának. =)

Meg elég durva az a Mec colonel képesség, hogy minden körben az első bekapott támadásra automatikusan visszalő. Így a legutolsó fegyverével + lángszóró/melee+gyógyítás/emp tényleg hatékonyabb a fullos plazmasniperes squad sightos 2x (soha mellé nem) lövős és a már említett atom brutál 4x lövős alloy cannonos/plazma puskás assaultomon kívül mindenkinél.

De nagyon fontos, hogy Mecnek csak 70 célzás felett érdemes átszabni, mert így is elég pontatlan.
Kecske Csak annyit tennék hozzá, hogy: te beteg vagy. :D
Keep up the good job! :)
Véraláfutás Belekezdtem a Long War-ba :)

A menüben a normált ajánlja a mod, hogy szokja először a paraszt a szántást :D (Persze lehet combosabb változatot indítani.)
A scond wave sokkal több (zömmel önszopatós) opciókkal bővült :D
http://ufopaedia.org/index.php?title=Second_Wave_(Long_War)

Első küldi felhőkarcoló tető (normalon kostolok bele először)

6 katona (most egy nő van! a vanilla-ban mindig legalább a fele volt pinás, de néha még több is volt)
Alig megyek előre, már aktiválom is az első dinnyefejűeket (4 db) jobbra fent.
Ok. Sikerül a dara, de a Meld tornyokról lemondhatok.

Előre megyek fel a magaslatra (az induló ponttól balra szemben) embereimmel, folyamatos overwatch (a stady hand MOD opciót most nem használom - ez overwatch helyett a köv körben +20% aim-et ad a rákészülőnek).

Kicsit megy előre a csajszim balra (magaslaton vagyunk) és bezizzenti a következő csordát (balról lent). Ok, no para, majd leviszek két embert akik a konténerek mögül lopakodnak majd előre, hogy ők meg oldalba durrantják majd a csipetcspatot és megelőzik, hogy ezek bármilyen flank-ről álmodozzanak.
Fent mindenki megfelelő fedezékbe, egyikük még nem mozog (majd gránátozik a terv szerint), és elindítom egyik emberem a konténerhez, hogy kerülje meg.

Ekkor az indulási zónánk felöl rámered egy dinnye és bemozog 4 belőle!!! WTF
Most 4 elöl és 4 mögöttünk.

A végeredmény egyik emberem megússza a mindfeart (ezek a g%#&k messzebről betámadják az embert Pszi támadással), de a másik nem és az bepánikolva berobog az embereim közé. Nos a 6 emberből végül 5 pánikol be miatta :D
(A MOD-ban nem lődöznek a sajátra eszetlenül legalább - azt egy nagy baromságnak tartom a Vanillában).

Szerencsére (mikor mi ugye) az AI nem robog agyatlanul előre, hanem ő is overwatch-ol meg távolról lő (ez a szerencsém).
Gránátszórás. A kopaszoknak nem AP hanem HE gránátjaik vannak kisebb sebzéssel az AP-hoz képest (2 db). Ez nem rombol környeztet és fedezék mögöttit full coverben nem sebez. Jól kell célozni és imádkozni :D

Ja, az alap, hogy a szürkék HP-ja zömmel 4 (alig van 3HP-s! és volt egy 5HP-s :D)

Végeredmény két sérült a hatból. A hullákból kaptam 1 Meld-et legalább.
Mindenki előlépett, a sárültek 15 és 17 nap kötelező EÜ szabi, a többiek 3-4 nap pihenő szabi a terhelés miatt. (Ők vihetőek a következő akcióra, minden stat full, de ezt követően kiégnek és ők is kötelező EÜ szabira kerülnek, hiába nem sérültek).

Engem behúzott újra :D
Véraláfutás A VIP eket az első adandó alkalommal épületbe lököm, mert a rohadék Smith ügynököket a tetőkre meg ritkán az útakra potyogtatja a kód, és a szabad ég alatt tripla szopó a nyomi politikust cipelni. (mondjuk jobb lenne helyben agyonlőni).

Kérdés!

Szerintetek Win7-re fel lehet installálni két XCom-ot, (Steam-ről két kóddal) más könyvtárba utalva őket?
Az egyik lenne a Vanilla a másik (mostani) a Long War.
Multi miatt lenne jó két változat.
Kecske Én sose tolok végig semmit, mert felénél újrakezdek bármit, hogy "hmm lehetett volna ezt sokkal optimálisabban is, és akkor már félisten karaktereim lennének mire ideérek - RESTART" sugallatot kapok, de ezt most tervezem, honestly.

Impossiblen kezdtem, Ironman azért nincs. Második hónap meglesz sztem országvesztés nélkül, és nem töltögettem vissza nagyon eddig semmit, de azért is írok, mert most muszáj lesz b+. Le is szophatnak a készítők, hogy francia konvojnál MINDIG a VIP nyakába dobja a thinman-eket (igen, uarra a kockára, mert bugos szar még a kieg után is), persze egyből overwatchba, hogy semmiképp se élje túl. :/

Iszok vmit és kinyírom a kis geciket, mellérakok világhírű SÜN!!! alakzatba assaultokat, abból majd tanulnak.
Sunyi Most a második végigjátszás elég lesz nekem, túl kevés az időm és túl sok a játékom.

Ha majd újra előveszem ezt a játékot, harmadik végigjátszásra Long War móddal fogom.
Véraláfutás Ha már újra rácuppantam és nézegettem a MOD-okat, ezt találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=lS-X_XJOolc
Véraláfutás
Ha a randomon javítanának, meg akkor is lépne minden group amikor még nem fedezted fel, akkor 10/10 lenne.

Ez a MOD járőrözteti a pod-okat (amik nem lettek felfedezve) és a létszám is jobban variálódik :))
http://www.nexusmods.com/xcom/mods/470/?

+
nehéz fokozaton lehet jól esik, ha te döntöd el és nem a gép, hogy kiből mi legyen a képességei vagy a szűkség alapján:
http://www.nexusmods.com/xcom/mods/488/
Sunyi http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4972
Sunyi
és minek nevezted el? norris vagy seagal? :D
Cameron Carpenter 'Smash', nem szoktam átnevezni őket.

Ráadásul nem érdemli meg a Norris nevet, mert nem psi gifted... =D

HARDWiRED™

Szalonna álcázó központ

- 1997-2014 © Minden Jog Fenntartva!

Video és számítógépes játék centrum -

PC Xbox 360 PS3 Wii Playstation 2 PS2 Mozi Trailer 3D Képek

Médiaajánlat/Hirdetési Árak | Impresszum