HARDWiRED Szalonna Álcázó Központ, játékok, PC, Wii, PlayStation, PS2, X360, PS3, Playstation 3
user pass

Nagyvilág \\ Általános csevejfarm \\ Grammarnazi HQ
[Beteszem a kedvenceim közé] Oldalak:      19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Strato
A Szent megváltó Topimaci bizalmasa

Küldök emilt Strato részére  Strato profilja  Strato kommentjei  Honlap csekkolása

#58 2009. július 15. 17:24 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Igazából annak, amit én írtam, nem sok köze van ahhoz, hogy melyik szónak van magyar megfelelője, vagy jött át magyar írásmóddal a mi nyelvünkbe. Ha valaki az angol igét használja, akkor azt használja, viszont akkor a szóvégi mássalhangzó kettőzés indokolatlan.
Persze bele lehet magyarázni, hogy úgy írta le, mintha kimondaná, de ez számomra így is az amúgy helytelen megoldás helytelen használata. :)
:grammarhitlerbajuszt rajzol magának:
Válasz zephyr #48 hozzászólására
Dulakh

Küldök emilt Dulakh részére  Dulakh profilja  Dulakh kommentjei 

#57 2009. július 15. 17:16 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Még mindig jobb, mint a csip (gyk: chip).
Én file-ozni szoktam...
Válasz TmGergo #49 hozzászólására
Zoo

Küldök emilt Zoo részére  Zoo profilja  Zoo kommentjei 

#56 2009. július 15. 17:10 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Lefürdöm magamról a mocskot.

Szép ez, csak magyartalan :)
Válasz TmGergo #55 hozzászólására
TmGergo

TmGergo profilja  TmGergo kommentjei 

#55 2009. július 15. 17:08 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

a furdiknek van egyaltalan targyas alakja? :)
Válasz Zoo #54 hozzászólására
Zoo

Küldök emilt Zoo részére  Zoo profilja  Zoo kommentjei 

#54 2009. július 15. 17:00 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Vannak ingadozó ikes igék, azoknál mindkettő helyes. Egyébként fogalmam nincs, hogy a fürdik éppen melyik csoportba tartozik :)

Elég nagy a kavarás a témában, talán a Magyar Nyelvhelyességi Lexikonban le van írva normálisan. Az mondjuk biztos, hogy funkció híján sok nyelvész is hadat üzent az ikes igéknek, ahogy az is, hogy előbb-utóbb megmarad pár tiszta ikes igénél "entellektüel" módinak az ikes ragozás.

@Vice:

Nem fair a kérdés, mert a felsoroltak között vannak tiszta, ingadozó és álikes igék is, tehát nem is ugyanaz a szabály vonatkozik rájuk ;)

@Joda:

Én is hazsnáltam már úgy, őszintén a mai napig nem tudtam eldönteni, hogy maradjak az angol szónál, vagy írjam azt le - amúgy helyesen - fonetikusan. Visszaolvasva nekem sehogy sem tetszik magyar mondatban :)
Válasz zephyr #40 hozzászólására
TmGergo

#53 2009. július 15. 16:57 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

sajnos :S gusztustalan, bleeeh!
Válasz Mr. Chapell #52 hozzászólására
Mr. Chapell

Küldök emilt Mr. Chapell részére  Mr. Chapell profilja  Mr. Chapell kommentjei  Honlap csekkolása

#52 2009. július 15. 16:56 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

pedig a fájl ráadásul hivatalos is.
Vajk

Küldök emilt Vajk részére  Vajk profilja  Vajk kommentjei  Honlap csekkolása

#51 2009. július 15. 16:55 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Jodakapista.... Tán azt feltételezted, hogy így, eztán nem foglak leoltani más topicokban?

Butus :)
Jodakapista

Küldök emilt Jodakapista részére  Jodakapista profilja  Jodakapista kommentjei 

Kvízsó Szőrmi aka Teliszáj

#50 2009. július 15. 16:54 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Hol marad a fálj? :D Nem egyszer láttam már azt is. :)
TmGergo

#49 2009. július 15. 16:46 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

De az "uppold fel", meg a "topik" mindkettőnek van egyértelmű magyar megfelelője, amiből mindenki tudja miről van szó, tehát ebben a formában internetes szlengnek lehetne nevezni, de teljesen helytelen.
fajl? kb ugyanez a sema, es (sajnos!) meghonosodott

es akkor mar:
fajl vs. file vs. allomany?
en az elsotol sugarban hanyok, a harmadik szakmai kornyezetben szar, ugyhogy en abszolut a file-t, file-ok, stb hive vagyok
Válasz zephyr #48 hozzászólására
zephyr

Küldök emilt zephyr részére  zephyr profilja  zephyr kommentjei  Honlap csekkolása

#48 2009. július 15. 16:37 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Vélemény?
A szkenner, szkennelés már beiktatódott a magyar nyelvbe, ahogy a top szó is. Ilyen a szolárium is. Szkennel tehát helyes, mert van ilyen magyar szó.
Az, hogy valaki a topon van, az tényleg elvileg így helyes, de nem így ejtjük :D... Szóval passz.

De az "uppold fel", meg a "topik" mindkettőnek van egyértelmű magyar megfelelője, amiből mindenki tudja miről van szó, tehát ebben a formában internetes szlengnek lehetne nevezni, de teljesen helytelen.

A "naon", meg "vok", stb meg szimplán primitívség és erős magyartalanság. Az ilyeneknek, akik ezeket a kifejezéseket leírják, szépirodalmat ajánlanék olvasni, pl Márait. (Illetve vizes strandpapuccsal szájon csapnám, annyira bosszant) A hideg ráz tőle, a magyar nyelv igencsak választékos és szép, nem hiszem el, hogy így kellene rövidíteni, tönkretenni.
Válasz Strato #41 hozzászólására
Strato

Küldök emilt Strato részére  Strato profilja  Strato kommentjei  Honlap csekkolása

#47 2009. július 15. 16:35 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

A mi egyik középiskolás matektanárunk rendszeresen messükölt:
"Messük el ezt a kört egy egyenessel!"
A nyelvtantanárunk szerint régies forma, de elfogadott. Olyasmi lehet, mint a "mondhatnók", amit Vitray Tamáson kívül sosem hallottam senkitől. :)
Dulakh

Küldök emilt Dulakh részére  Dulakh profilja  Dulakh kommentjei 

#46 2009. július 15. 16:35 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Igen, de ha nem akarsz belekavarodni, akkor szimplán "nyírd le a sövényt" mondasz. :)
Válasz Zombeez #43 hozzászólására
Tibre
Tibre tábornagy

Küldök emilt Tibre részére  Tibre profilja  Tibre kommentjei 

#45 2009. július 15. 16:32 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

rianás blizzard!
TmGergo

#44 2009. július 15. 16:31 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

a bokrot ofkooz, de igen

lasd algebra feladatok, ott rengeteg peldat talalsz ra
Válasz Zombeez #43 hozzászólására
Zombeez

Küldök emilt Zombeez részére  Zombeez profilja  Zombeez kommentjei  Honlap csekkolása

#43 2009. július 15. 16:24 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Akkor pl.:
Messed le a bokortot!

így?
Válasz TmGergo #42 hozzászólására
TmGergo

#42 2009. július 15. 16:17 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

metszd (messed) <<---ezt nem értem,elírhatták?

@TmGergo 2 klattyolás és máris magyar :D
nem, nem irtak el, ez a felszolito alakja

tudom (sot, alt+shift), de nem fogok atvaltogatni folyton es szopni a z-y faszsaggal

@Strato
mi ilyen angolt magyarba/-ul dolgokat direkt talaltunk ki hulyesegbol elozo munkahelyemen
persze csak infos (leginkabb koder) kontextusban, kedvenc agyszulemenyem: "faktoroljuk re a kodot!" nyehhehe :)
Válasz Zombeez #39 hozzászólására
Strato

#41 2009. július 15. 16:00 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

És ehhez mit szóltok?
A "naon" és a "tőlle" mellé mehet:
angol igék magyar mondatbeli használata.

Példák:
- Uppolom a topikot, hogy ne süllyedjen le.
- Nem vagyok a toppon mostanában.
- Szkenneltük a csajokat hétvégén a feszten.

Ezt a mássalhangzó duplázást maximum a kiejtéssel tudnám magyarázni, de úgy is kicsit nyögvenyelősen. Ha csak simán rádobom a magyar nyelvtant, akkor szótő+toldalék esetén nincs mássalhangzó duplázódás, ha magánhangzóval kezdődik a toldalék. Szóval, ha már minden áron angol igét akar a delikvens használni, akkor upolja a topikot, topon van (vagy nincs) és szkeneli a nőket (főleg, hogy ez a szó már átcsúszott a magyar írásmódba is).

Vélemény?

Ez meg csak félig tartozik ide, de érdemes pörgetni:
http://szleng.blog.hu/
Fun. Főleg a példamondatok ütnek. :)
zephyr

Küldök emilt zephyr részére  zephyr profilja  zephyr kommentjei  Honlap csekkolása

#40 2009. július 15. 15:32 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Ikes igéknek E/1-ben csak tárgyas ragozása van. Pl. eszik - eszem.
Érdekes, múltkor volt egy vita erről a rádióban és azt mondta vmi neyelvész zseni, hogy helyes a fürdök is pl...
Válasz Zoo #31 hozzászólására
Zombeez

Küldök emilt Zombeez részére  Zombeez profilja  Zombeez kommentjei  Honlap csekkolása

#39 2009. július 15. 15:30 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Minthogy a szótő basz(ik), és mivel a zöngésség szerinti hasonulást nem jelöljük. vö.: támaszd (támasszad), játszd (játsszad), metszd (messed), mászd (másszad)

metszd (messed) <<---ezt nem értem,elírhatták?

@TmGergo 2 klattyolás és máris magyar :D
TmGergo

#38 2009. július 15. 15:28 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

nekem pl mert angolra van allitva a billentyuzetkiosztas :)
Válasz Jodakapista #36 hozzászólására
Mr. Chapell

Küldök emilt Mr. Chapell részére  Mr. Chapell profilja  Mr. Chapell kommentjei  Honlap csekkolása

#37 2009. július 15. 15:24 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

pedig pont a Korrektor blogon van egy kis magyarázat :)

http://korrektor.blog.hu/2009/05/22/ba_s_zd_meg_kettos_allitmany# more1135175
Válasz Zoo #32 hozzászólására
Jodakapista

Küldök emilt Jodakapista részére  Jodakapista profilja  Jodakapista kommentjei 

Kvízsó Szőrmi aka Teliszáj

#36 2009. július 15. 15:15 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Azt mondjuk én se értem miért jobb ékezet nélkül írni mikor lehetősége van néhány embernek ékezettel is írni. :)
Válasz Zombeez #35 hozzászólására
Zombeez

#35 2009. július 15. 15:11 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

irlyal is ekezettel mert ez idegesit engem a leglyobban ł szerintem ez is bele tartozik a njelvhejeségbe am meg jó a topic ídj tovabb

létszi :D
lécci
létszíves
Válasz Shamandalie #29 hozzászólására
Vice
Vice, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt Vice részére  Vice profilja  Vice kommentjei 

#34 2009. július 15. 13:29 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Ikes igéknek E/1-ben csak tárgyas ragozása van. Pl. eszik - eszem.
azt ne mondd, hogy te soha nem használod úgy, hogy

fürdök, rágózok, botlok, ugrok, motorozok, bűzlök :) ...?
Válasz Zoo #31 hozzászólására
Oldalak:      19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Nagyvilág \\ Általános csevejfarm \\ Grammarnazi HQ

HARDWiRED™

Szalonna álcázó központ

- 1997-2014 © Minden Jog Fenntartva!

Video és számítógépes játék centrum -

PC Xbox 360 PS3 Wii Playstation 2 PS2 Mozi Trailer 3D Képek