HARDWiRED Szalonna Álcázó Központ, játékok, PC, Wii, PlayStation, PS2, X360, PS3, Playstation 3
user pass

2007. február 11.

World of Warcraft: Tides of Darkness regény

Sogun, 16:10 - PC - : - ADATLAP - (15 komment)

(PC Games) A Starcraft: Queen of Blades írójától, Aaron Rosenberg mestertől érkezik a World of Warcraft: Tides of Darkness című regény. Nyáron adja ki a Blizzard Entertainment és a Simon & Schuster Pocketbooks. A Burning Crusade kiegészítővel értelmet nyer a könyv sztorija, mely egyelőre titkos és kapcsolódik a Warcraft 2: Tides of Darkness mission briefingjeihez. Forrás.

Hírek & Cikkek \\ Hír hegyek \\ World of Warcraft: Tides of Darkness regény
[Beteszem a kedvenceim közé] Oldalak:   1
Dínchamion
Dínchamion a Szibériai Gyapjasfülű Hómalacok barátja

Küldök emilt Dínchamion részére  Dínchamion profilja  Dínchamion kommentjei  Honlap csekkolása

#15 2007. február 14. 00:39 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Egyébként engem hihetetlenül bosszant, hogy egyébként nívós írók, pl. Richard A. Knaak, Tracy Hickman (!) akik mondjuk a Dragonlance sorozatban elképesztően jó könyveket írtak, zsetonért karakterszámra nekiállnak könyvet írni, ráadásul a kedvenc univerzumaimban.
Dragonlance sorozat, mint elképesztően jó? LOL

Klasszikus, az igaz, de jónak alig nevezném, legfeljebb valami nagyon-nagyon kifacsart esztétikai megközelítéssel.

Amúgy meg én nem tudom értelmezni a "ponyva" kategóriáját. Főleg mint esztétikait. A ponyva nem minőségjelző.

Az irodalmi mű meg az, amit annak használsz. Olvashatod a Blikket is irodalomként - nagyon rossz irodalom, de az más kérdés.
Válasz Zedas #11 hozzászólására
ama
Epertorta-radar kezelő

Küldök emilt ama részére  ama profilja  ama kommentjei 

#14 2007. február 13. 23:55 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Hát azért az általad felsoroltak "kissé" brutálisan magasabb kategóriák mint ezek a tömeggyártó pénzírók.
Jabba boy
A Szent megváltó Topimaci bizalmasa

Küldök emilt Jabba boy részére  Jabba boy profilja  Jabba boy kommentjei 

#13 2007. február 12. 13:18 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Majd 200 év mulva irodalmi művek lesznek, mert akkor majd úgy tekintenek rájuk:) Verne, HG Wells is scifiket írt, de ma már irodalmi jelentőségűek a műveik. Lassan Asimov, Clark és Herbert munkássága is ilyen lesz (ha már nem az). És szerintem így lesz a legtöbb, korára nagyobb hatást gyakorló (netán újító) íróval (pl King, Gibson, stb) - eltelik 50-100 év, és a ponyvából irodalmi mű lesz. A tucatregényeket írókkal persze nem ez fog történni, azokkal korábban sem ez történt, de a nagyobb nevekkel mindenképp.
Válasz moRtiZ #12 hozzászólására
moRtiZ
moRtiZ az intelligens Morgóhalak felfedezője

Küldök emilt moRtiZ részére  moRtiZ profilja  moRtiZ kommentjei 

#12 2007. február 12. 12:57 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Ez milyen hülyeség hogy nem A-kategóriás irodalmi mű.

Talán fantasy-ból van 1DB ami irodalmi mű, az pedig A Gyűrűk Ura.

Az összes fantasy/sci-fi/horror szórakoztató mű. Nem irodalmi művekként tekintenek rájuk, szóval nem is kell rá azt mondani hogy "A kategóriás irodalmi mű".

Nézd meg a Káosz (Skandar Graun) könyveket. Egy nagy ponyva az egész mégis minden más fantasyt odab*sz.
Zedas
Topimaci felderítőszázad taktikai tisztje

Zedas profilja  Zedas kommentjei  Honlap csekkolása

#11 2007. február 12. 10:52 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Hát, én olvastam mindet de a Diablo-k kivételével nagyon szarok (értem ez alatt a történetet).

Ha te ezt minőségnek tartod, akkor elég sok igazán tuti könyvről lemaradhattál.

Egyébként engem hihetetlenül bosszant, hogy egyébként nívós írók, pl. Richard A. Knaak, Tracy Hickman (!) akik mondjuk a Dragonlance sorozatban elképesztően jó könyveket írtak, zsetonért karakterszámra nekiállnak könyvet írni, ráadásul a kedvenc univerzumaimban.
Grakorlatilag ez arculcsapása az olvasónak, írónak és az adottvilágnak.

De hát pénz beszél.
Válasz T #6 hozzászólására
I.C.ram
Topimaci felderítőszázad taktikai tisztje

Küldök emilt I.C.ram részére  I.C.ram profilja  I.C.ram kommentjei 

#10 2007. február 12. 01:48 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Bár csak 0.00001%om lenne a WoW frencsájzból :P
T
7. Ezüstbundás Hörgőborz ezred parancsnoka

Küldök emilt T részére  T profilja  T kommentjei 

#9 2007. február 11. 23:17 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

a maga nemében, a fantasy-n belül, szerintem eléggé hangulatosak ám. nekem eddig mindegyik tetszett, remélem ez sem lesz csalódás.
mondjuk én még idegondolom a Warhammer könyveket is. azok kimaradtak a felsorolásból alább.
RE@L

Küldök emilt RE@L részére  RE@L profilja  RE@L kommentjei  Honlap csekkolása

#8 2007. február 11. 23:10 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Minőségi ponyva. Nem mondom h nem élveztem őket, de akkorse valami 1 osztályú irodalmi mű.
Válasz T #6 hozzászólására
Tamas
Harci szőrzet elemző

Tamas profilja  Tamas kommentjei 

#7 2007. február 11. 23:07 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

a "lesúlytott" az lesújtott,
hamár ekkora arcod van, legalább írni tanulj meg...
Bzoiny, a hleyesíárs az nogyan fnotos.

Egyébként én azt hallottam, hogyha egy mondatban a szavak első és utolsó betűje a helyén van, akkor annak ellenére, hogy a többi betű teljesen véletlenszerű sorrendben követi egymást, a szavak elolvasása nem jelent problémát egy olyan embernek, aki nem magyartanár.
Válasz T #5 hozzászólására
T

#6 2007. február 11. 21:48 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

amúgymeg az összes Warcraft, Starcraft és Diablo könyv, ahogy előttem is mondák, mind-mind minőségi darab, én is nagyon várom.
T

#5 2007. február 11. 21:45 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Részlet a regényből.
És akkor megidéztem egy hatalmas mágiavérdémont és hatalmas mágiaerejével legyőzte a hatalmas erejű varázssárkánydémon erőkardjának suhintásának erejét. Ezután erőpajzsot varázsoltam a lábamra és közelebb léptem egy erőlépés varázslattal ellenfelemhez. Ekkor lesúlytott a másik fegyverével ami a harmadik kezében volt. Az ütése 15-öt sebzett a mágiával erősített vércsizmámon, ami ezáltal dezintegrálódott egy bőrpapuccsá. Gyorsan rávarázsoltam egy mélymágia erőhálót, és még egyet léptem ellenfelem felé.
Ekkor ellenfelem teleportáló varázslatot alkalmazott és egy lépést hátrateleportált. De ez lett a veszte, ugyanis épp oda idéztem meg egy hatalmas erejű...
a "lesúlytott" az lesújtott,
hamár ekkora arcod van, legalább írni tanulj meg...
Válasz ama #1 hozzászólására
Jabba boy

Küldök emilt Jabba boy részére  Jabba boy profilja  Jabba boy kommentjei 

#4 2007. február 11. 21:44 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Clap-clap, ez qrva jó volt:)
Válasz ama #2 hozzászólására
Shim
Kadét

Küldök emilt Shim részére  Shim profilja  Shim kommentjei 

#3 2007. február 11. 21:20 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Úgy néz ki valaki még nem olvasott egy Warcraft/Diablo/Starcraft regényt se. Minőségi fantasy irományok mind, ezt a részt is nagyon várom.
Válasz ama #1 hozzászólására
ama
Epertorta-radar kezelő

#2 2007. február 11. 20:05 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Spiler veszély!!! A regény utolsó mondatai.
Ekkor elértem a végső célomat, a vérdémonerőpajzsmágia királyi jogar alakú erővarázslat mellvértkard által megidézett hatalmas erejű démontáltos... ööö akarom mondani démonegyszarvú szarvából készített hatalmas erejű győzelmi diadalének varázslat felolvasásával hatalmas mágiavér erejű csapás mérődött a sárkányra. Óriási ordítást hallatott a sárkány, és tűzben égve elégett az első vérmágiaerő-varázslat pajzsa. Ekkor szabaddá vált a szíve, amit most már csak 4 kisebb erővarázslatmágia védett. Elővettem +4es erőmágia íjamat, amely egyszerre 5 nyilat tud kilőni. Rájukmormoltam egy erőmágiavarázslat gyorsító és erősítő varázslatot és kilőttem őket. Az első négy óriási szikrázásokkal rombolta le a sárkány szívének 4 erővarázslatmágia védelmét. Az ötödik pedig egyenesen a szívébe hatolt. A hatalmas és dicsőséges sárkány ekkor egy pillanatra megdermedt, egy utolsó tűzlángnyelv varázslat hagyta el mocskos pofáját, és porrá hullott mindene egy pillanatban. Ekkor a sötét felhők mintha valami varázslat lenne, szétfoszlottak, és a felhőkön keresztük a Nap egy sugara hatolt át a felhőkön. Legyőztük hát a nagy ellenséget. Csapattársaim gratuláltak és Pistike még írt egy sort a cseten, aztán elmentünk aludni.
ama
Epertorta-radar kezelő

#1 2007. február 11. 19:58 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Részlet a regényből.
És akkor megidéztem egy hatalmas mágiavérdémont és hatalmas mágiaerejével legyőzte a hatalmas erejű varázssárkánydémon erőkardjának suhintásának erejét. Ezután erőpajzsot varázsoltam a lábamra és közelebb léptem egy erőlépés varázslattal ellenfelemhez. Ekkor lesúlytott a másik fegyverével ami a harmadik kezében volt. Az ütése 15-öt sebzett a mágiával erősített vércsizmámon, ami ezáltal dezintegrálódott egy bőrpapuccsá. Gyorsan rávarázsoltam egy mélymágia erőhálót, és még egyet léptem ellenfelem felé.
Ekkor ellenfelem teleportáló varázslatot alkalmazott és egy lépést hátrateleportált. De ez lett a veszte, ugyanis épp oda idéztem meg egy hatalmas erejű...
Oldalak:   1
Hírek & Cikkek \\ Hír hegyek \\ World of Warcraft: Tides of Darkness regény

HARDWiRED™

Szalonna álcázó központ

- 1997-2014 © Minden Jog Fenntartva!

Video és számítógépes játék centrum -

PC Xbox 360 PS3 Wii Playstation 2 PS2 Mozi Trailer 3D Képek