HARDWiRED Szalonna Álcázó Központ, játékok, PC, Wii, PlayStation, PS2, X360, PS3, Playstation 3
user pass

Kultúra \\ Művészet HQ \\ Ki milyen színdarabot látott a héten?
[Beteszem a kedvenceim közé] Oldalak:   1 2
Grifter
A Szent megváltó Topimaci bizalmasa

Küldök emilt Grifter részére  Grifter profilja  Grifter kommentjei 

#34 2014. július 7. 13:58 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Pathos in metamorphoses - Az átváltozás szenvedélye
Japán tradicionális színház - kabuki-tánc és dzsóruri előadás

Nakamura Kazutaró zseniális volt.

Tango: Nem, de meg tudom neked kérdezni első kézből.(Dobj egy emailt, továbbítom)
Tango
Tango a Szibériai Gyapjasfülű Hómalacok barátja

Küldök emilt Tango részére  Tango profilja  Tango kommentjei 

#33 2014. április 24. 14:17 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

A Macskákat nézem meg nemsokára újból.

Tudja esetleg valaki, hogy miért különbözik a magyar verzió az eredetitől? Gondolok itt arra, hogy a "The Awful Battle Of The Pekes And The Pollicles" nincs a magyarban, de helyette van egy kalózos dal.

https://www.youtube.com/watch?v=2hPN1a8wLDU
Grifter

Küldök emilt Grifter részére  Grifter profilja  Grifter kommentjei 

#32 2012. március 9. 19:46 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Most látom, hogy még nem említettem, ami baj, mert mindenhol máshol mindenki másnak ajánlottam az elmúlt 1-2 évben, sőt, pár barátomat elrángattam rá, hogy megnézzem újra egy bő év után:

Nézőművészeti Főiskola

http://www.centralszinhaz.hu/eloadasok/program/52156/nezmveszeti- fiskola
Mucsi Zoltán - Scherer Péter - Katona László

Nem szeretnék ennél többet előre lelőni, mert minden poénért vagy apróságért kár lenne. Zseniális, szinte minden pillanata. Tanulságos, okos és közben konstans röhögés.
kisbalna
kisbalna, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt kisbalna részére  kisbalna profilja  kisbalna kommentjei 

#31 2010. november 6. 21:28 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Nah! Ezt én is:(
Válasz Mr. Chapell #29 hozzászólására
Kecske

Küldök emilt Kecske részére  Kecske profilja  Kecske kommentjei 

#30 2010. június 11. 12:17 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Operaház - Örvény

netto másfél óra, az idő első fele három klasszikus (A Halál és a lányka, stb.. boring), a második feléért viszont nagyon megérte.

A 4.-et megtaláltam, a zenéje mondjuk olyan, mintha My Dying Bride szám lenne (funeral metal :D)
http://www.youtube.com/watch?v=zG2cruJAbGo

A címadó az utolsó, az majdnem fél órás, és hasonlóan jó kivitelezésű.
Az első három számomra felesleges volt, az utolsó kettő meg "basszus, ezt elnéztem volna még egy jódarabig" jellegű.
Mr. Chapell

Küldök emilt Mr. Chapell részére  Mr. Chapell profilja  Mr. Chapell kommentjei  Honlap csekkolása

#29 2010. június 10. 22:27 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

A Padlás

Csőre Gábor remek volt, sajna Szőcs Artúr rádiósként nem annyira. Sajnálom, hogy már nem Kaszás Attilával láttam :(
kisbalna
kisbalna, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt kisbalna részére  kisbalna profilja  kisbalna kommentjei 

#28 2010. március 15. 19:57 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

SPAMALOT

A Madách Színházban néztem meg, még pénteken. Be kell vallanom, hogy nem láttam a Gyalog galoppot és most szégyellem magam ezért :( (Pedig fater 1ik kedvence), de pótolom, főleg a darab után. Nagyon jól meg volt csinálva. Mindenki ismeri a sztorit is erről nem is beszélnék, még annyit, hogy a szereposztás is nagyon jó volt:

http://www.madachszinhaz.hu/Program/Szereposztas/Spamalot.php a miénk az 03.12 péntek
nudd
Kadét

Küldök emilt nudd részére  nudd profilja  nudd kommentjei  Honlap csekkolása

#27 2009. december 10. 22:53 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Én a Magyar Színház előadásában láttam egy pár éve, az nagyon jó volt.
Nemtom, hogy a Centrálos milyen. Maga a darab nagyszerű, annyira szerintem nem lehet elrontani. Bár láttam már néhány furcsaságot, magyar színházakban :(
Válasz Borom #26 hozzászólására
Borom
Borom, a nagyhírű konzol-Cowboy

Borom profilja  Borom kommentjei 

#26 2008. november 22. 04:36 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Kérdés!

Dec 28-án lesz a Centrál színházban a Vízkereszt. A Quimby-ből Kiss Tibi, és Líviusz írták hozzá a dalok szövegeit, és az előadásban is közreműködnek zenekar szintem. Szóval a kérdésem az lenne hogy látta már valaki korábban a darabot? És hogy hogy tetszett neki?

Mert barátnőmmel, meg haverokkal elmennénk megnézni, de mivel nem pestiek vagyunk, azért szeretném megtudni, hogy megéri e érte elautózni odáig. No nem mintha olyan baromi sokat kellene menni győrből odáig, de azért mégis.
Dulakh

Küldök emilt Dulakh részére  Dulakh profilja  Dulakh kommentjei 

#25 2008. augusztus 21. 00:29 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Nagyon jó volt, már a Társulat TV-s válogatón is kitűnt, és illik rá a szerep. Bár mondjuk valahol az előadás 3/4-énél egy kicsit elment a hangja, de megbocsájtható szerintem, lévén 16, 17, 19, 20, 21-én játszák/játszották a darabot itt Szegeden.. Aki viszont brutál jó volt, az Koppány, azaz Vadkerti Imre. Nem tudom előny vagy hátány, de hasonlatos Vikidálhoz, megvan benne a megfelelő belső erő, és a hangjával kellőképpen tudja hozni a lázadó szerepet. Fejes Szandra (Táltos) és Tóth Attila (Torda) is jól mutatott, nagy grat a "kozmetikusoknak" (vagy hogy is hívják őket), faszán egymáshoz maszkírozták őket. :)
A TV-ben is épp ma volt a júliusi bemutató, és elfelejtettem beállítani a videot. :S Kíváncsi lettem volna pedig rá.

*szerk: bár elfogult vagyok magával a darabbal kapcsolatban, mivel gyerekkoromban rongyosra hallgattam a bakelitet, és a dallamok a fülemben csengenek. Főleg a kánonos részek tetszenek, mivel manapság mintha ezek kihalófélben lennének. Ami mindenképp szokatlan, az az, hogy a szereplők másképp tagolják olykor a jól megszokott éneket, de ezt elfogadom és megértem, mivel ha ugyanazt szeretném hallani, akko meghallgatom az eredetit.
Válasz NightBagoly #24 hozzászólására
NightBagoly

Küldök emilt NightBagoly részére  NightBagoly profilja  NightBagoly kommentjei  Honlap csekkolása

#24 2008. augusztus 21. 00:17 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Feke Pali milyen volt a szerepében? Imádom azt a srácot, de engem a hideg ráz az István, a Királytól, így nem vállalkoztam rá. Remélhetőleg lesz belőle egyveleg vagy valami.
Válasz Dulakh #23 hozzászólására
Dulakh

Küldök emilt Dulakh részére  Dulakh profilja  Dulakh kommentjei 

#23 2008. augusztus 21. 00:14 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Szeged, Szabadtéri: István, a Király.
Egyszerűen zseniális volt, a darab 25. évfordulójára készített "update" jól sikerült. Köszönet érte az összes szereplőnek, a Társulatnak, a rendezőnek, és mindenkinek aki az _ügyért_ dolgozott.

Nem szoktam pontozni, de 10/10.
Freelancer
Freelancer, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt Freelancer részére  Freelancer profilja  Freelancer kommentjei 

#22 2008. április 20. 23:35 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Más lehet, én nem hiszem. Idáig nem láttam jó krimi adaptációt, ez pedig King adaptáció (Pl. a legutóbbi Agatha Christie adaptáció is borzasztó volt amit két éve láttam. Azóta nem vagyok hajlandó krimit nézni színházban.). Haas Vander Pétert meg még nem láttam színdarabban. Szinkronszínészként az egyik kedvencem, dolgoztam is vele együtt és tényleg profi, de színdarab színészként valahogy nem tudom elképzelni (Pedig a Dolores-ben ő az egyik főhős.). Ha valaki tud valamilyen review-t, akkor arra én is kiváncsi leszek.
Válasz Dohi #21 hozzászólására
Dohi

Dohi profilja  Dohi kommentjei  Honlap csekkolása

#21 2008. április 20. 23:23 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

nem keszultok 27-en (vagy utana valamikor) a doloresre a budapest kamaraszinhazba? tolhatna valaki egy review-t rola az skhq-ra :)
Freelancer
Freelancer, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt Freelancer részére  Freelancer profilja  Freelancer kommentjei 

#20 2008. április 20. 23:11 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Édeskettes Hármasban @ Madách
(They're Playing Our Song)

Hosszú kihagyás után végül megint egy romantikus zenés komédia színdarabon kötöttem ki, bár megfogadtam, hogy egy ideig kihagyom az ilyet. De jól tettem, hogy másképp döntöttem (Igaz. Sok választásom nem volt. Megyek, vagy megyek. :) Imádom a női furfangot...).

A mostani darab Balla Eszti és Miller Zoli előadásában volt látható (A másik kiosztás Alföldi Róbert / Oroszlán Szonja páros, de állítólag az a gyengébb kiadás. Plusz, ez utóbbi két művész nem tartozik a favoritjaim közé.). Remek színdarab erős poénokkal, jó zenével, nagyszerű, szép és színes, de mégis egyszerű és célnak megfelelő látványvilággal. Továbbá kedves és szerethető történet is párosul az egészhez. Elég hosszú darab a maga 2 és fél órájával (Szünettel együtt 3 óra).

Azt leszámítva, hogy az istenverte Mass Effect, vagy Critical Mass, vagy hogy a bánatba hívták című dankóros biciklis idióták összejövetele miatt a belváros teljesen járhatatlan volt, és a 15 perces út majd 1 órába tellett, melyet 45 perc után beláttunk, hogy a cél elérése kocsival lehetetlen küldetés, ergo a kocsit a nyugatinál hagytuk és onnan édeskettesben lefutni a Nyugati - Oktogon - Madách távot 10-15 perc alatt egy külön élmény volt, mert a villamos is alukált a sok kerekes debil miatt, akik inkább a pusztába mehettek volna kerekezni, vagy inkább tekerték volna a dinamót a villamos erőművekben ha már ennyire tekerni akartak... És visszafele is érdekes volt látni, hogy a várost ellepi a szenny és a sötét emberek áradata. Volt ott minden, felfeszített autó, százé a zokni, hé te, náde dikmán, tucc adni egy blázt... ezt leszámítva nagyon jó és hangulatos kis este volt. Mintha egy külön tragikomédia lett volna színház előtt és színház után. :) Milyen jó lenne ha ezt a várost egyszer és mindenkorra kitakarítanák már végre...

Na de a lényeg. Aki teheti vigye el barátnőjét, asszonkáját erre a darabra. Igaz picit nehéz rá jegyet szerezni, de mindenképpen érdemes megnézni. :)
Malibu
7. Ezüstbundás Hörgőborz ezred parancsnoka

Küldök emilt Malibu részére  Malibu profilja  Malibu kommentjei  Honlap csekkolása

#19 2008. március 9. 18:18 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Producerek @ Madách

Néhol nagyon ripacskodó, de azért bőven szerethető kis musical, remek díszletekkel (Kentaur). Ellenben most először voltam a Madáchban, és hát valami hihetetlen az enteriőr, nagyon tetszik a design, sokkal közelebb áll a szívemhez mint itt Miskolcon a Nemzeti.
Daughter of Loki
Daughter of Loki, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt Daughter of Loki részére  Daughter of Loki profilja  Daughter of Loki kommentjei 

#18 2007. december 9. 14:00 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Szerk:
jegyárak: http://www.szegediszabadteri.hu/index.php?id=510&cid=4784
Válasz Daughter of Loki #17 hozzászólására
Daughter of Loki
Daughter of Loki, a Cyberspace szamurája

Küldök emilt Daughter of Loki részére  Daughter of Loki profilja  Daughter of Loki kommentjei 

#17 2007. december 9. 13:30 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Hozzáillő topicot nem találtam, kerüljön hát ide...

Megvan a Szegedi Szabadtéri Játékok 2008-as programja:

http://www.szegediszabadteri.hu/index.php?id=514&cid=4775

és a jegyárak:
http://www.szegediszabadteri.hu/index.php?id=514&cid=4775

Akit érdekel a néptánc, népművészet, érdemes megnéznie a néptáncfesztiváli előadást, a legutóbbi nagyon jó volt.
NightBagoly

Küldök emilt NightBagoly részére  NightBagoly profilja  NightBagoly kommentjei  Honlap csekkolása

#16 2007. július 14. 02:44 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Elnézést a hibás karakterekért előre is, a HW nem szereti a bekopizott szöveget, de én bizony ezt mégegyszer jusztsem gépelem be. Ha van pár fogalmazási gond, az meg a hullafáradtság miatt van, sorry érte. Szóval...

Vámpírok Bálja
Helyszín: Pesti Színház
Időpont: 2007 július 13, péntek
Szereposztás: Egyházi Géza (Krolock); Andrádi Zsanett (Sarah); Héger Tibor (Alfréd); Jegercsik Csaba (Professzor); valamint: Pirgel Dávid, Pavletits Béla, Kecskés Tímea, Dobos Judit, Farkas Gábor Attila, Bot Gábor, Hetei Bakó Szabolcs, Taródi Szilvia, Rákász Dániel

A nyári musical megtekintéseim meglehetősen tragikusan kezdődtek – sajnos jegyet vásároltam vagyonokért az Oltári Srácok címet viselő tragédiára (amúgy nem ez a műfaja, csak a minőségi megjelölése) úgyhogy egészen elment a kedvem gyakorlatilag minden mástól. Na jó, csak szinte minden mástól, ugyan is körülbelül fél éve követtem aktívan figyelemmel a Vámpírok Bálja címet viselő – emlékeimben igen csak debil műként megmaradó – Polanski-film musical-változatának elkészültét, és ha már volt jegyem 13.-ára, péntekre, gondoltam, azért holmi Oltári Srácok miatt nem hagyom ki. Isten vezetett ezen az úton, mert, ha véletlenül lemaradok, és utána kiderül, mi az, ami kimaradt, szerintem felvágtam volna az ereimet, stílszerűen úgy nyak tájékon. Az első – és eddigi tapasztalataim szerint ezáltal legjobb – szereposztás jutott a balszerencsés számra, szóval minden klappolt, hogy teljes pompájában tekintsem meg a „nyár musical-szenzációját”.

Figyelem, vámpírsztori, úgyhogy az alap, hogy Erdélyben játszódik. A nyitányban Alfréd, egy meglehetősen naiv fiúcska bóklászik hóesésben (eszméletlen, már a kezdés is...) és aggódva keresi Professzorát, aki, legalábbis szerinte, valószínűleg nekiállt jegyzetelni, és diszkréten megfagyott valamelyik szikla tövében. Hála az égnek nem így történik, így az alaposan átfagyott mesterével együtt betéved egy fogadó zsidó (ez fontos) tulajdonosához, Chagal-hoz, akinél bent kellemes hangulat uralkodik: a vendégek éppen fokhagymáról énekelnek. Amint főhőseink átmelegednek, azonnal akcióba lendülnek: a rengeteg vámpírtaszító növény, valamint a rettegő mulatozók után egyértelműnek tűnik, hogy nem mentek rossz helyre: a közelben lakik egy vámpír, ők már pedig pont ilyenekre vadásznak. Mit ad isten – hogy ne legyen olyan egyszerű a dolog – Alfréd beleszeret Sarah-ba, a fogadós lányába, akinek apja ráadásul folyamatosan próbálkozik ágyába csábítani egyetlen beosztottját, a csinos felszolgálólányt. Az idillt a különc Krolock gróf megjelenése töri kerékbe: az úr megbabonázza Chagal szépséges – és felnőtt korba lépő – leányzóját a közelgő vámpírbálra való invitálással. Ez után természetesen már egyértelműnek tűnnek a további történések: a professzor és Alfréd megpróbálják megkeresni, és elpusztítani a grófot, miközben Sarah akaratlanul is beleszeret a charme-os élőholtba. Megkezdődik a hajsza, és az utóbbi öt-tíz év leglebilincselőbb színdarabja.

Nem hiszem, hogy sok embernek kéne bemutatni Kentaurt: a nemzetközileg is elismert szakembernek köszönhetőek a Vámpírok Báljának díszletei, valamint jelmezei. Ezeket kell először dicsérni, mert ami a valaha volt Nemzeti, ma már Magyar Színház aprónak tűnő termében életre kél az úriember által, azt szavakba önteni is lehetetlen. Rengeteg aprólékosan kidolgozott helyszín, minden izeg-mozog, és a végletekig valósághű; remek sminkek, és lenyűgöző, döbbenetes jelmezek sokasága kényszerít minket újra és újra ámulatba. Tökéletesen mindegy, hogy egy kis erdélyi fogadót, egy ódon kastély udvarát, vagy éppenséggel kriptáját látjuk, sehol nem találhatunk elsietett részleteket: minden perfekt, minden a helyén van. A darab ráadásul hihetetlenül dinamikus: az egyik pillanatban még egy fogadóban vagyunk, majd szinte észrevehetetlenül siklunk át más és más színekre: nincs fennakadás, hibás részlet, minden váltás zökkenőmentes, és villámgyors. A trükkök pedig... nos, aki robbanásokra, meg lézerfényre vágyik, az most alaposan pofára fog esni. A darab kedvéért (!!!) felújított Magyar Színházban ugyanis nincs pirotechnika, és bizony egy fia lángoló ember nem sok, annyi sincs benne. Nem, hölgyeim és uraim, a rendező (kinek Roman Polanski aktívan besegített) ennél sokkalta frappánsabb, és kézen fekvőbb megoldáshoz nyúlt: a zseniális díszletek között füst tekereg, miközben hihetetlen precíz fény-árnyék játékkal hoznak létre olyan látványt, amely mellett a forintmilliókba kerülő 56 csepp vér is csak alacsony költségvetésű kis zugdarabnak tűnik. Az úriember remekül érzett rá arra, hogy a vámpírok világát igazából árnyékokkal lehet szemléltetni, ehhez pedig precíz fénykezelés társul, hogy öt perc után ne zuhanjunk mély depresszióba, és kínáljuk fel magunkat a színpadon táncoló élőholtaknak. Ha pedig mindez nem volna elég, remek, vérbeli térhatással szolgáló, pompásan hangosított zörejek emelnek ki mindent a legapróbb részletekig, kezdve a színészek énekhangjától kezdve a legutolsó kriptakő padlónak csapódásáig. A darab hangjai fityiszt mutattak korunk filmszínházainak, az ember szinte érezte, ahogy körülötte zajlanak az események.

Ami még a „külsőségekhez” sorolható, az a zene, a szövegek, illetve a koreográfia. Muzsikák terén nem értek minket meglepetések – a darab honlapjáról letölthető részletek után egyértelműnek tűnt, hogy zeneileg minden a helyén lesz, amikor pedig a színpadon halljuk őket megelevenedni, akkor már biztossá válik: a tökéletes díszletekhez, ha lehet, még lenyűgözőbb muzsika társul. A színészbe oltott énekesek remekül, hibák nélkül asszisztálnak a remek dallamokhoz és a MAGYAR (vesszőparipám, hogy a legtöbb, külföldről behozott darab esetében kínrímeket faragnak a mi „nagy” szövegfordítóink, csak, hogy stimmeljen a ritmus) szövegekhez, a végtelenül precíz, és igazi, ékes, hibátlan nyelvérzékkel helyükre rakott fordításokat pedig egyszerűen élvezet hallgatni. A tömegből azonban feltétlenül ki kell emelni a Krolock grófot alakító, 2005-ig pincérként dolgozó Egyházi Gézát. A plakátok láttán rettegtem, hogy a vámpírokat afféle mókás, fejjel lefelé lógó idiótáknak állítják be, ám Egyházi első megjelenése – karöltve egy remek árnyjátékkal, amilyet én még eddig színpadon nem láttam, de még az ILM-nek is dollármilliókba kerülne, hogy filmen reprodukálni tudja ilyen átütően – egyből leszögezi a nézőnek: lehet, hogy dolgoznak fekete humorral, de baromi komolyan veszik ezt a félelmetes vérszívó kultuszt. A színész karizmatikus, már-már hipnotikus megjelenése, megfejelve a döbbenetesen precíz jelmezzel, és az átütő hangjával azonnal leuralja a komplett színpadot, nézőteret, meg a környéket úgy húsz-harminc mérföld sugarú körig bezárólag (szerintem ott a hetedik kerület legmélyén még deli kisebbségünk is fülét-farkát behúzva menekül, ha véletlenül meglátja az urat jelmezben). Valami zseniális, bármikor, bárhol jelenik is meg, a nézőtéren még a levegő is megfagy, ez az ember... hú, nem is tudom, mit keresett az évtized közepéig egy étteremben, de áldom a sorsot, hogy nem sétáltam be hozzá, mert ránézésre bármit meg tudott volna velem (v)etetni, és még én örültem volna legjobban a dolognak.

Koreográfia terén nem vagyok túlságosan szakavatott – számomra a legtöbb ilyen „félmodern” táncról nem az jut eszembe, hogy milyen lenyűgöző, hanem az, hogy ki vezetett a színpadra locsolt pocsolyákba 220-at, amiért a jelmezbe bújtatott színészek aktívan ránganak balra-jobbra, ez pedig azért itt is megvolt – hála az égnek azonban nem vitték túlzásba, a darabban kettő tömeges tánc (a vámpírok ébredése, valamint a finálé) pedig még általam is élvezhetőre sikerült, szóval laikusként sem lehet ok rájuk panaszra. Természetesen, miután bálról beszélünk, nem maradhatott ki pár (ha jól számolom, szintén kettő) klasszikus tánc is, na, azokkal meg aztán tényleg semmi gond sem volt. Talán nem ide tartozik, de fontos elmondani, hogy a színészek legtöbbször a nézőtéri ajtókat használták ki, és belépőkre, ehhez pedig időnként egy szellemes „halálra rémítést” is megengedtek maguknak: a sorunkban legszélén ülő, kissé molett hölgy minden esetben úgy megrémült, hogy azt hittem, a darab végére szimplán elsírja magát. Hihetetlen élmény volt, hogy a nézőtér is aktív részese volt a darabnak, ez is a rendező zsenialitását dicséri.

Ha van még valami, amit el kell mondani, az az, hogy egy méretes nagy „respect” a komplett társulatnak, amiért ezt így fel merték vállalni, és megcsinálták. A hazánkban döglődő színházi élet (bár a musicalekre azért nem nagyon panaszkodnak) nem nagyon nyitott az újdonságokra, a darabban látható vámpírok, félelmetesen élethű zombik, az időnként (sajnos kissé erőtlenül) felvillanó erotika, és a kellően adagolt humor olyan egyveleg, ami félő, hogy a mi magyar konzervatív valóságunkban afféle különcként bukik meg. Pedig – és ezt egy jó pár Operettes előadás megtekintése után állítom – az elmúlt öt-tíz esztendő legátütőbb, legújítóbb, és leglenyűgözőbb darabjáról beszélünk. Egyházi Géza egymaga is képes lenne elvinni a hátán az egész darabot, de korrekt brigádot találtak, aki „asszisztál” alá – bár most így rajta kívül nem nagyon tudnék kiemelni senkit, mint döbbenetes teljesítményt nyújtó színész, valószínűleg ez is a grófúr charme-jának köszönhető – ezeket pedig döbbenetes színpadi trükkökkel, és lebilincselő muzsikával koronázták meg. Áldom a sorsot, hogy az Oltári Szenvedés után még beültem musicalre ebben a szezonban, mert ezt a darabot nem szabad kihagyni. Humoros, ám kellően sötét tónusú, kreatív, ám mégis hagyománytisztelő, szokatlan, mégis végig ismerős tud maradni. Egy élmény volt.
NightBagoly

#15 2007. május 14. 23:06 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Na, ma este meg, afféle utószülinapként megnéztük az Oltári Srácokat. A szereposztás a "festett klasszikus", tehát Dolhai - Kerényi Miklós - Szabó - Serbán - Mészáros Árpád. Ezt csak azért írtam le, hogy ne hogy véletlenül a szereposztásra lehessen fogni...

Ez a darab ugyan is szar. Méghozzá abból a fajtából, amikor már az első 15 perc után tudod, hogy bűzölögni fog egész végig, de jó hülye vagy, vaktában megvetted a jegyet, most már csak azért is végig ülöd. Persze, lehet, hogy én b*sztam el, hogy nem olvastam utána, és gyakorlatilag ott helyben derült ki, hogy ez egy "tipikus fiúcsapat" elképzelt koncertje, öt igazi echte szépfiúval. A cím véletlenül sem átvitt, gyakorlatilag az Operett öt fiatal, tehetséges sztárja Jézusról énekel, meg megváltásról... Persze, van dráma is (istenem - hogy stílszerű legyek... - MIÉRT?) meg drog meg a végén összeölelkezés, talán itt-ott még jellemek is megvillannak, de ez a darab teljesen hatástalan. Egyrészt ott vannak a dalok - imádom ezeket a fiúkat, komolyan, bármelyik színdarabban megvillannak, és elviszik a hátukon (leszámítva talán ifjabb Kerényit, aki gyakorlatilag pusztán jelenlétével is úgy fel tud húzni, hogy a széket verem habzó szájjal) de itt még ők sem voltak képesek segíteni: Dolhait így rutinból még nem láttam játszani - pedig pár hetes darabról beszélünk - egészen csalódtam benne. DE AZOK A DALOK! Édes jó istenem - ismét stílszerűen - hát ez valami tragédia. Egyrészt néha eltámolyodtak a fiúk egymástól, ilyenkor kifejezetten vicces volt, hogy a remek Tháliás (ez most tényleg pozitív) hangnak hála az ember kihallotta, ahogy egyikük-másikuk olyan "ÉS AKKOR NYAMMNYANYAMM" stílusban helyettesítette az esetlegesen meg nem tanult, vagy éppen elfelejtett szöveget, másrészt, olyan ótvar a szöveg, hogy kár is erőltetni. Amikor az első felvonásban előkerült a "hit számláló" vagy mi az isten, na ott egy pillanatra azt hittem, hogy felállok, és kimegyek a teremből - ezt egyszerűen nem voltam képes elhinni. Semmi gond, a második felvonásra valamit javult az összkép - bár a drámát még mindig baromi kár volt erőltetni, nem sikerült, a srácok jól elröhögcséltek magukban - de ez csak pont annyira volt elég, hogy a hanyag koreográfia (a mozdulatok jók voltak, csak a főszereplők néha azt sem tudták, mit merre) felejthető legyen még a hozzám hasonló botlátású emberek számára is.

Komolyan mondom, én mjúzikel után még nem éreztem azt, hogy kidobott pénz volt, de ez a RÖVID, unalmas darab azt hiszem visszavetette a hitemet pár héttel. Reménykedem benne, hogy a klasszikusok helyreohznak, úgyhogy gyorsan közöltem is a barátnőmmel: most egy darabig szarok Dolhaira, és elmegyek Operaház Fantomját nézni...

Érdekesség: hozzászoktam, hogy a közönség zömmel nőkből áll, de amikor ez után a tragédia után a fél színház álva tapsolta a fiúkat, a másik fele meg meg sem mozdította a kezét a döbbenettől ("ez mi a f*szom volt?!") akkor és ott hirtelen azt hittem, hogy vagy rossz helyre ültem, vagy az öt sztár annyira átnedvesítette a csajok alatt a székeket, hogy végül is mindegy is volt, mi zajlott le a színpadon.

És akkor két pozitívum: a csaj, akit felvittek a második felvonásban baromi édes volt - és kierőszakolt magának egy puszit Dolhaitól ;) - plusz ott és akkor úgy tűnt, hogy a fiúk kiesnek ebből az "erőltetjük a szar drámát" stílusból, és végre komédiázni kezdenek; persze utána borult az egész az oltár előtt drogozó srác látványától. A készítők biztos hallottak a szimbolikáról, de szartak az egészre, és inkább az arcunkba tolták...
Zombeez

Küldök emilt Zombeez részére  Zombeez profilja  Zombeez kommentjei  Honlap csekkolása

#14 2007. május 8. 23:30 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

MA este néztem meg a Vörösmarty színházban a Máli Néni c. darabot

Máli néni jól összebogozza a szálakat, hogy aztán egy elegáns mozdulattal ki is simíthassa azokat, hogy a jók elnyerjék jutalmukat, és a bajbajutottak megmenekülhessenek. Füst Milán vígjátéka egy remek komédia, egy csodálatos utazás a boldog békeidők körhintáján, egy bájos anzix abból az ellentmondásos világból, amit már csak megsárgult üdvözlőlapokon láthatunk, és amiknek kedves, dőlt betűs kézírás, és elmosódott bélyegző mosolyog a hátoldalán.
Razorjack
Razorjack, a Szamovárorrú Kakasok bolygójának felfedezője

Razorjack profilja  Razorjack kommentjei 

#13 2007. március 5. 10:33 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Én tegnap voltam a Szent Lajos Király Hídja című katasztrófadrámán, a legtöbb kritikával szemben nekem tetszett. A könyvet nem olvastam (Thornton Wilder azonos című regénye), a film feldolgozásokból egyet se láttam (habár állítólag mind gyenge), így ilyen szempontból nem tudtam értékelni és azt se tudom, hogy mennyit hagytak ki, módosítottak az eredeti sztorival szemben. Azért a darab második felénél erősen éreztem, hogy hiányzik vmi, de összességében Bíró Kriszta és Guelmino Sándor (rendező) jó munkát végzett, Kosztolányi Dezső szöveg fordításai pedig jól álltak a színpadon. A sztori nem fenonemális, karakterközpontú történet, drámával, filozofálással, kis humorral, sok és hosszú párbeszéd, kevés cselekmény, tehát, aki mondjuk ezt nem szereti, annak nem ajánlott (ezért is sokan vontatottnak találták). Szerencsére a színészek többsége igen jól játszott, így szerintem a karakterközpontú történet tudott domborítani. Béres Ilona (Montemayor márkiné) és Balsai Móni (Perichole) volt, akik igen jól játszottak és volt sok terük is a darabban, de rajtuk kívül még jó volt Jankovics Anna (Pepíta) és Hámori Ildikó (Apácafőnökasszony) is. Kicsit gyengébb volt Iglódi István (Pió bácsi), Mihályi Győző (Alkirály) és Jánosi Ferenc (Manuel), kimondottan gyenge pedig szerintem Gádor Tamás (Esteban) volt, Cserna Antalnak (Kapitány) pedig nincs nagy szerepe. Ezzel fel is soroltam a szereplőket Perichole gyerekén kívül, akinek kb annyi szerepe van, hogy kétszer bejön és kimegy a színpadon, a műsorfüzetben sincs megemlítve. :)
Ezelőtt már rég voltam színházban, de újra rá kéne állni. :)
NightBagoly

#12 2007. február 28. 01:46 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Up!

Múlt héten voltunk kedvesemmel a Musical pillanatokon, ami gyakorlatilag ha jól tévedek a Musical Est folytatása. Homonnay Zsolt, Vágó Bernadett, Dolhai Attila, Szomor György, Feke Pál: ők voltak "terítéken", és kifejezetten jól szórakoztunk. Ugyan kicsit megdöbbentem az enyhén laza hangulaton - gyakorlatilag Fekete Pál bevágódott az első sorba énekelni, miközben narrálásának köszönhetően - amelyet a kollegák aktívan kritizáltak - gyakorlatilag dőltünk a röhögéstől. Amúgy meglepő módon különböző musicalek slágereiből volt egy kis válogatás, amit a zseniálsan előadott Rómeó és Júlia Verona (Fekete Pál tolmácsolásában) nyitott, aztán vándoroltunk össze-vissza, Hair kötelező, Sunset Boulevard, romantikus duettek, egyszóval minden, mi fülnek ingere. Noha a technika... őőő, kissé visszamaradott - a füstgép kattogása néha elnyomta Homonnay hangját is, ami azért nagy szó, néha meg felkapcsolva maradt a lámpa, ilyesmi... - de ettől függetlenül marha jó volt az egész. Érdemes volt elmenni :)
tPedro
Izzószemű nindzsa

tPedro profilja  tPedro kommentjei 

#11 2006. április 19. 15:26 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Az elmúlt 2 hétben láttam a Páratlan páros c. darab 1. sé 2. részét is. Igaz nem újdonságok, nemrég volt a 800. előadás.

Szerintem mindkettő remek előadás volt, elejétől a végéig szórakoztató volt. Az egész nézőtér dőlt a nevetéstől.
[HW]Freak
A HW PÁPÁJA

Küldök emilt [HW]Freak részére  [HW]Freak profilja  [HW]Freak kommentjei 

#10 2006. április 9. 16:52 Vörös riadó! Értesítem a moderátort!    Válasz az eredeti szöveg beidézésével Válasz erre

Picasso Kalandjai

Film is egy rendkivül mókás helyenként kicsit Monty Pythonos hangulatot idéző darab volt igy gondoltam elmászok megnézem a Pesti Szinházban az elő verziót.

Nem kellett csalódnom. Pár apró filmes poéntól eltekintve ami kimaradt remekül visszaadta a film történetét és humorát részben nagyon jól kitalált kis szpesöleffektekkel (vászonból ki-be ugrálás stb) és végig jól eltalált alakitásokkal.

Melegen tudom ajánlani.
Oldalak:   1 2
Kultúra \\ Művészet HQ \\ Ki milyen színdarabot látott a héten?

HARDWiRED™

Szalonna álcázó központ

- 1997-2014 © Minden Jog Fenntartva!

Video és számítógépes játék centrum -

PC Xbox 360 PS3 Wii Playstation 2 PS2 Mozi Trailer 3D Képek